Uncategorized

Iga Świątek świętuje, a tu nagle jeszcze taka wiadomość. Niewiarygodne wieści dla Polki

To miał być wielkie wieczór i tak się właśnie stało. Iga Świątek oraz Aryna Sabalenka zafundowały fanom istną tenisową ucztę, rozgrywając na kortach w Madrycie mecz sezonu. Co jednak najważniejsze, górą w tej zaciętej, tenisowej batalii była Polka, która wzięła rewanż za porażkę w finale z minionego sezonu. Liderka rankingu WTA pokonała Białorusinkę w trzech setach 7:5, 4:6, 7:6 (9-7), broniąc piłek meczowych.

To była najdłuższa finałowa walka w turniejach WTA w tym sezonie. Iga Świątek i Aryna Sabalenka potrzebowały 3 godzin i 14 minut, by rozstrzygnąć losy tytułu. Dzięki wygranej, Polka skompletowała swoją gablotę, jeśli chodzi o najważniejsze europejskie imprezy rozgrywane na kortach ziemnych. 22-latka jest także dwukrotną triumfatorką imprezy w Stuttgarcie oraz Rzymie, a także trzykrotną mistrzynią Rolanda Garrosa.