Tennis

Bad Homburg Open: Iga Świątek debiutuje na kortach trawiastych po wejściu do SF!

Iga Świątek swój pierwszy w historii półfinał na trasie rozegra w piątek na trawie. Polka wygrała swój ćwierćfinałowy mecz z Anną Blinkovą w czwartek w Bad Homburg Open. Świątek potrzebowała godziny i 12 minut, aby zakończyć zwycięstwo 6:3, 6:2. Świątek zdobyła 75% punktów za pierwszy serwis, Blinkova 70%

Ten ostatni również zaliczył w meczu pięć podwójnych błędów, podczas gdy Świątek nie popełnił żadnego podwójnego błędu. Świat nr. 1 zdobyła również 69% punktów za drugi serwis i 61% punktów po powrocie za drugi serwis Blinkovej. Świątek wykorzystała trzy z czterech break pointów po serwisie Blinkovej, oszczędzając kilka break pointów, z którymi miała do czynienia.

Świątek trafiła o 17 zwycięzców więcej niż Blinkova siedem i miała tylko siedem niewymuszonych błędów wobec 13 rywalki. Mówiąc po wygranej Świątek powiedziała: „Cieszę się, że mogę grać tak solidny tenis. Zwykle nie ma zbyt wiele czasu na treningi na trawie, więc cieszę się, że wykorzystałem ten czas w 100% między Rolandem Garrosem a Wimbledonem.

Cieszę się, że czuję się pewnie i mam nadzieję, że będę mógł tak grać przez następne dwa tygodnie”. Wliczając występ na French Open, Świątek wygrała teraz 10 meczów w biegu. Mówiąc o zajściu tak daleko w zawodach na trawie, wspomniała: „Nie byłabym nawet bliska bycia ekspertką od trawy, ale robię postępy i to jest dla mnie najważniejsze.

Czas tutaj bardzo mi pomógł. Z roku na rok mam wrażenie, że coraz łatwiej przyzwyczaić się do warunków”.

Bad Homburg Open: dziewiczy wyjazd Lucii Bronzetti
W półfinale Świątek zmierzy się z Lucią Bronzetti. Włoch po raz drugi z rzędu zdenerwował się, tym razem pokonując ósmą rozstawioną Varvarę Grachevą.

Bronzetti wygrał 6:4, 6:3 po godzinie i 16 minutach gry. Podobnie jak Świątek, Włoszka po raz pierwszy w swojej karierze zagra w półfinale turnieju na trawie. Emma Navarro dotarła do półfinału po tym, jak jej przeciwniczka Rebeka Masarova wycofała się w ich ćwierćfinałowym starciu.

Hiszpanka wygrała pierwszego seta 7:6(2) z Navarro, a w drugim secie był remis po jednym meczu, zanim przeszła na emeryturę z powodu kontuzji kolana. Navarro czeka na zwycięzcę Kateriny Siniakowej i Ludmiły Samsonowej półfinały Bad Homburg Open.

Siniakova i Samsonova doprowadziły mecz do decydującego seta, zanim ciemność zmusiła ich do przełożenia ich pojedynku na piątek.