Tennis

Gwiazdor Ukrainy nagle wypalił o Świątek. Co za słowa

Igą Świątek zachwyca się cały świat, ale zwykle chodzi raczej o to, że Polka gra w tenisa w taki sposób, który zwyczajnie pozwala jej zdobywać kolejne trofea. Rzadko jednak słychać głosy, które mówiłyby, że liderka rankingu WTA gra tenis niezwykle przyjemny dla oczu. Jak się okazuje, są osoby, które wręcz pieją z zachwytu nad stylem gry Polki. – Świątek gra najbardziej spektakularny i efektywny tenis na świecie – powiedział Mychajło Mudryk w rozmowie ze “Sport.ua”.

Iga Świątek na tenisowym szczycie znalazła się mniej więcej w tym samym momencie, co Carlos Alcaraz. Dla tego duetu sezon 2022 był absolutnie przełomowy. Właśnie wtedy Polka pierwszy raz w swojej karierze zobaczyła przy swoim nazwisku numer jeden w rankingu WTA. Stało się to już ponad dwa lata temu, bo w kwietniu. Kilka dni przed tym wydarzeniem z gry w tenisa zrezygnował Ash Barty, która wówczas liderowała zestawieniu najlepszych tenisistek na świecie. 

– Wiem jednak jedno – jeśli zostanie nią Iga Świątek, to nie ma lepszej osoby. To niesamowita osoba, świetna tenisistka. Sposób, w jaki wniosła na kort świeżą, nieustraszoną energię, był naprawdę niespotykany. Iga całkowicie na to zasługuje. Mam nadzieję, że nadal będzie tą samą osobą i wszystko będzie robić po swojemu i gonić z tym, co ma w swoich tenisowych marzeniach – mówiła na swojej konferencji pożegnalnej Australijka, namaszczając Świątek na swoją następczynię. 

Alcaraz do bycia liderem rankingu ATP dotarł kilka miesięcy później, bo po wygraniu US Open w sierpniu. Już wtedy było jednak jasne, że zarówno Świątek, jak i Alcaraz, to mogą być nowi tenisowi geniusze, którzy zawojują tę dyscyplinę sportu na przynajmniej dekadę. Oboje miesiąc po miesiącu potwierdzają to w kolejnych turniejach. W 2022 roku wspólnie wygrali US Open, a dwa lata później powtórzyli ten wyczyn w kolejnym turnieju rangi Wielkiego Szlema, ale tym razem na mączce. 

Advertisement

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button