Uncategorized

Iga Świątek w tarapatach. Zdumiewająca wiadomość. “Absurd”

Iga Świątek kontra Naomi Osaka – ten mecz w drugiej rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa zapowiadał się jako hitowe starcie. Emocji podczas tego pojedynku rzeczywiście nie brakowało. Reprezentantka Japonii sprawiła polskiej tenisistce sporo problemów, już w pierwszym secie doprowadzając do tie-breaka. Iga Świątek znalazła się w tarapatach, a jeden z dziennikarzy podał wówczas zaskakującą wiadomość, pisząc o “absurdzie”.

Iga Świątek – obrończyni tytułu – rozpoczęła zmagania o kolejny sukces na kortach Rolanda Garrosa w kapitalny sposób, pewnie ogrywając w pierwszej rundzie 6:1, 6:2 reprezentantkę gospodarzy – Leolia Jeanjean. Liderka rankingu WTA potrzebowała zaledwie nieco ponad godziny, by uporać się ze znacznie niżej notowaną rywalką.

Jestem niezwykle zadowolona, że już zaczęłam ten turniej, że wróciłam na ten kort. Czuję się tu jak w domu. Myślę, że mogę grać bardzo dobry tenis i mam nadzieję, że będę tu najdłużej, jak tylko się da~ powiedziała po tamtym spotkaniu Iga ŚwiątekW drugiej rundzie na polską tenisistkę czekało w teorii znacznie trudniejsze zadanie – starcie z byłą liderką światowego rankingu – Naomi Osaką. Praktyka okazała się zbieżna z przedmeczowymi założeniami, bowiem reprezentantka Japonii postawiła Idze Świątek trudne warunki, dzielnie stawiając czoła 22-latce.

Roland Garros. Iga Świątek rzadko tego doświadcza, co za wiadomość podczas meczu PolkiNaomi Osaka kapitalnie spisywała się na korcie i była bliska zwycięstwa w pierwszej partii. Ba, w gemie numer 10 miała nawet piłkę setową przy serwisie Igi Świątek, która jednak zdołała się wyratować z tarapatów, doprowadzając później do tie-breaka. W nim polska tenisistka była już niemal bezbłędna, zwyciężając 7:1

Advertisement

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button