Uncategorized

Aryna Sabalenka nie wytrzymała po wygranej Igi Świątek. “Opuszczę kort”

Aryna Sabalenka nie wytrzymała po wygranej Igi Świątek. “Opuszczę kort”

Turniej w Stuttgarcie do dziś nie może kojarzyć się Arynie Sabalence jednoznacznie dobrze. Trzy razy docierała tu do finału, ale w trzech ostatnich latach za każdym razem przegrywała w decydującym meczu. Dwa razy na jej drodze stawała zresztą Iga Świątek. W 2022 r. obecna wiceliderka dawała do zrozumienia, że jest poirytowana postawą kibiców, rok później była już w znacznie lepszym nastroju. Wciąż nie potrafiła jednak wygrać ze swoją “obsesją”.

Aryna Sabalenka w rozmowach z mediami nie ukrywała, że zależy jej szczególnie właśnie na triumfie w Stuttgarcie, gdzie do zdobycia jest nowy model Porsche. Producent luksusowych samochodów jest sponsorem turnieju na niemieckiej mączce, a jego triumfatorka może liczyć na własny samochód. W ten sposób dwa modele zdobyła Iga Świątek, dwukrotnie pozbawiając szansy Sabalenkę.

Gdy w 2022 r. obecna druga rakieta świata przegrała z Polką, wydawała się naburmuszona i zwyczajnie zrezygnowana. — Gdy kolejny raz tutaj nie wygram, opuszczę kort bez jakiejkolwiek przemowy. Dla mnie to byłoby za dużo. OK, teraz krzyczycie. Mogliście wspierać mnie tak w trakcie meczu. Dziękuję — mówiła wtedy rozeźlona Sabalenka.

Advertisement

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button