Sports

Iga Świątek i jej sztab podjęli kluczową decyzję. Takie wieści tuż przed Wimbledonem

Jak podaje Michał Chojecki z “Super Expressu”, sztab Igi Świątek przekazał mu, że przed Wimbledonem liderka rankingu WTA nie rozegra żadnego innego turnieju na trawie. Spowodowane to jest koniecznością odpoczynku po wyczerpującej części sezonu rozgrywanej na kortach ziemnych. Rywalizacja w The Championships rozpocznie się 1 lipca i to wtedy najwcześniej kibice zobaczą raszyniankę w akcji ponownie.

 

 

Iga Świątek ma za sobą udaną część sezonu tenisowego rozgrywaną na jej ulubionej mączce. Wygrała trzy z czterech turniejów, w których startowała – była bezkonkurencyjna na wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie, a wcześniej w Rzymie i Madrycie. W dwóch ostatnich miejscach finał grała przeciwko Arynie Sabalence. Z kolei w Stuttgarcie Polka doszła do półfinału, w którym przegrała z Jeleną Rybakiną.Teraz jednak czas przenieść się na korty trawiaste.

 

 

Od 1 do 14 lipca fani będą się emocjonować Wimbledonem, ale na najbliższe dni zaplanowano oczywiście turnieje podprowadzające. Trwają zawody w Rosmalen i Nottingham, w przyszłym tygodniu akcja przeniesie się do Berlina i Birmingham, a tuż przed The Championships tenisistki powalczą jeszcze w Eastbourne i Bad Homburgu.

Można się było tego spodziewać po tym, jak w środę ogłoszono wycofanie się raszynianki ze zmagań rangi WTA 500 w Berlinie. Pozostałe turnieje podprowadzające to głównie “250-tki”.Świątek czterokrotnie brała udział w seniorskim Wimbledonie. W 2019 r. odpadła w pierwszej rundzie, w 2021 r. w czwartej, dwa lata temu w trzeciej, a 11 miesięcy temu poprawiła swoją “życiówkę” na trawie, wchodząc do ćwierćfinału, gdzie uległa Elinie Switolinie. Na londyńskiej trawie ma obecnie po 13 meczach bilans 9 wygranych i 4 przegranych.Obecnie nasza rodaczka jest w 19-meczowej passie zwycięstw.

 

 

 

Czas pokaże, czy korty All England Lawn Tennis and Croquet Club ponownie ją przerwą jak w meczu Alize Cornet w 2022 r., czy może dojdzie do całkowitego odblokowania potencjału gry Polki na tej nawierzchni. Jest o co grać, bo Wimbledon podniósł wysokość nagród pieniężnych.
Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/iga-swiatek/news-iga-swiatek-i-jej-sztab-podjeli-kluczowa-decyzje-takie-wiesc,nId,7574391#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Advertisement

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button