Uncategorized

Mistrzyni US Open znowu pokazała moc, co za powrót. Później nagle wspomniała o Idze Świątek

Naomi Osaka po porażce z Igą Świątek w Roland Garros rozpoczęła przygotowania do sezonu na trawie, który zainaugurowała w holenderskim s-Hertogenbosch. Tam dotarła już do ćwierćfinału turnieju WTA 250, w którym zmierzy się z inną byłą mistrzynią US Open, Bianką Andreescu. Rywalka Japonki, która odniosła kolejne zwycięstwo po powrocie na kort, doceniła klasę Osaki, a przy okazji nagle wspomniała o… Idze Świątek.

Turniej Rosmalen Open rozgrywany w holenderskim ’s-Hertogenbosch dla wielu tenisistek stanowi inaugurację sezonu na trawie. Na taki wariant zdecydowała się m.in. Magda Linette, która jednak zakończyła rywalizację już na pierwszej rundzie po porażce z Robin Montgomery. O wiele lepiej radzą sobie za to byłe mistrzynie US Open – Naomi Osaka najpierw pokonała rozstawioną Elise Mertens, wygrywając tym samym pierwszy mecz na trawie od niemal pięciu lat, a następnie rozprawiła się z Suzan Lemens. Japońska tenisistka, która dopiero wraca do gry na wysokim poziomie po przerwie spowodowanej ciążą i urodzeniem dziecka, w ćwierćfinale zagra z Bianką Andreescu. 

Reprezentantka Kanady, która również miała długą przerwę, jednak z innych powodów (pauzowała dziewięć miesięcy przez kontuzję), wcześniej wyeliminowała Evę Bedder i Yuan Yue. A po triumfie nad wyżej notowaną Chinką (6:4, 6:4), który dał jej pierwszy ćwierćfinał od ponad roku i pierwszy taki etap turnieju rozgrywanego na trawie od 2022 roku oraz był pokazem możliwości utytułowanej tenisistki, w samych superlatywach wypowiadała się o Osace.

Andreescu zauważyła, że jej kariera potoczyła się podobnie, jak kariera Japonki. “To nie ta sama sytuacja, ale wygrywałyśmy w bardzo młodym wieku, a później miałyśmy przerwę. Nasz powrót na kort jest świetny dla tenisa” – zaznaczyła, po czym nagle wspomniała o Idze Świątek. 

Advertisement

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button