SportsTennis

Iga Świątek dzieli się głębokimi obserwacjami po odpadnięciu z US Open i utracie pierwszego miejsca w rankingach

Iga Świątek sugeruje, że to dla niej „czysta karta” po tym, jak nie udało jej się obronić tytułu US Open i utrzymać numeru 1 na świecie. Po szokującej porażce Świątek w 1/8 finału US Open z Jeleną Ostapenko, Świątek nie obroniła tytułu, a także straciła pierwsze miejsce w światowym rankingu po raz pierwszy od zdobycia go 4 kwietnia 2022 roku.

Przez ostatnie półtora roku do nazwiska Świątka często dołączano słowa „obrona” i „obrona”. W wiadomości zamieszczonej w mediach społecznościowych Świątek zasugerowała, że po przeczytaniu tych nagłówków pomyślała, że chodzi tylko o obronę tytułów i jej pierwsze miejsce w światowym rankingu.

Teraz Świątek chce się skupić na nowych celach i mieć inny sposób myślenia i nastawienie, gdy znów znajdzie się w sytuacji, w której będzie mogła czegoś bronić.

Pełny komunikat Świątek po odpadnięciu z US Open i utracie pierwszego miejsca w rankingu
„Ostatnie 1,5 roku to czas obserwacji i doświadczenia, jak wiele się mówi i pisze o «obronie», «obronie» – tytułów, pozycji rankingowej, punktów…

Czasami byłem zaskoczony, że z tego powodu zacząłem myśleć w ten sposób. Ale… nie muszę niczego bronić i to dobry moment, żeby spisać kilka przemyśleń. Dla mnie sport to cykl ciągłych zmian, tak jak w życiu codziennym, można albo wygrać, albo przegrać – i tyle, to takie proste.

Nowy sezon, kolejny turniej, nowe możliwości ZYSKAĆ, OSIĄGNĄĆ, a nie czegoś bronić. Czysty łupek. Na tegorocznym amerykańskim swingu mógłbym wygrać i osiągnąć więcej, to pewne. Wiem, że niektórzy z Was oczekiwali więcej, wielu z Was spodziewało się „obrony” tytułu nr 1 w rankingu.

Ale trzymam się mojego nastawienia: kiedy ciężko pracuję, rozwijam się i wykonuję swoją pracę, stworzę o wiele więcej szans na WYGRANIE, OSIĄGNIĘCIE swoich celów, a nie na obronę. Można to osiągnąć poprzez ciągłe skupianie się na wysokich standardach w tym, co robię i uczenie się od najlepszych w tym sporcie oraz od mojego zespołu.

I tak… Cóż to była za podróż jako numer 1 w kobiecym tenisie! Dziękuję, że jesteś przy mnie w tej sprawie. Postaram się docenić ten czas zanim pójdę dalej, starając się osiągnąć więcej. I na koniec… Wielkie dzięki za wsparcie i pozytywne wiadomości, które mi wysyłasz.

Daje mi to mnóstwo energii do ciężkiej pracy” – powiedział Świątek.

https://twitter.com/iga_swiatek/status/1699378315373445255?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1699378315373445255%7Ctwgr%5Ed49bf41d4b4f677edca3088a 7f75531d6a0aad21%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tennisworldusa.org%2Ftennis% 2Fnews%2FWTA_Tennis%2F137303%2Figa-swiatek-udostępnia-jej-głębokie-obserwacje-po-nas-otwarte-wyjście-przegrywa-nr-1-ranking%2F

Advertisement

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button